انجمن علوم شناختی و نوروساینس


به انجمن علوم شناختی و نوروساینس خوش آمدید، یک انجمن پیشگام که به قلمروهای فریبنده علوم اعصاب و علوم شناختی می پردازد. این انجمن سعی دارد تا برای استفاده علاقه مندان، بینش و دانش ارزشمندی را در مورد عملکرد پیچیده مغز و تأثیر آن بر رفتار را ارائه دهد.

کانالهای ارتباطی انجمن من جمله کانال تلگرامی ما صرفا یک مخزن اطلاعات نیست. بلکه میزبان یک جامعه مخاطب غنی از ذهن های کنجکاو علاقه مند به حیطه نوروساینس و علوم شناختی است که گرد هم می آیند تا در اکتشاف این لبه علم با ما همراه باشند. هر روز، ما مقالات قابل تامل، شرح و تفسیر بعضی مسائل، جداول و نمودارهای کاربردی، نکات جالب و... را به اشتراک می گذاریم که مفاهیم پیچیده این دیسیپلین علمی را با زبانی ساده تفهیم می‌کند. پرسش‌های بحث برانگیز فلسفی مربوط با مغز و ذهن، شناخت، کیستی خود و... از موضوعات جذاب هستند که در انجمن به آنها پرداخته خواهد شد.

در قلب مأموریت ما انتشار دانش و پرورش عطش یادگیری نهفته است. تیم فکری انجمن ما کتاب‌های محرک فکری را که تفکر متعارف را به چالش می‌کشند و الهام‌بخش کاوش بیشتر هستند، به دقت انتخاب و بهترین آن‌ها را توصیه می‌کند. علاوه بر این، مجموعه‌ای از منابع، از جمله دوره‌های آنلاین، مقالات تحقیقاتی، و گفتگوهای اساتید برجسته و... را گلچین و از طریق شبکه‌های مختلف انجمن به شرکت‌کنندگان ارائه می‌کنیم. هدف از اینکار فراهم کردن دسترسی به منابع آموزشی مناسب برای علاقه مندانیست که به تازگی به این حیطه وارد شده اند. در همین جهت این انجمن دوره‌ها و کارگاه‌های آنلاین و حضوری متنوعی را با دعوت از افراد علمی برجسته این حیطه با هدف ابهام زدایی از مفاهیم پیچیده و بحث در مورد پیشرفت های علمی برگزار خواهد کرد.

با روحیه حرکت و فعالیت به سمت دانش میان‌رشته‌ای پیشرفته، این انجمن به کاوش در رابطه بین علوم اعصاب و هوش مصنوعی (AI) نیز توجه ویژه دارد. انجمن ما پژوهش در تقاطع‌های جذاب این زمینه‌ها، بحث در مورد هم افزایی بین فرآیندهای عصبی و الگوریتم‌های هوش مصنوعی و کشف چگونگیِ کمکِ بینش‌های شناختی به توسعه سیستم‌های هوشمند را در دستور کار خود دارد. با کاوش در این مرز، هدف ما ترویج بحث های فکری، تولید ایده های جدید، و به طور جمعی گسترش افق های دانش است.

همانطور که ما عمیق تر به قلمرو علوم شناختی سفر می کنیم، انجمن نوروساینس و علوم شناختی متصور است که علاقه مندان، متخصصان و جویندگان دانش را در یک تلاش مشترک متحد کند. از طریق ایجاد گروه تحقیقاتی انحصاری خود و ایجاد ارتباط با آنها و اساتید برجسته، ما در پی ایجاد محیطی هستیم که در آن پروژه‌های تحقیقاتی بین‌رشته‌ای شکوفا شوند و تبادل فکری در اولویت قرار گیرد. با پرورش این ارتباطات و ایجاد شور و شوق مشترک برای یادگیری، ما صمیمانه از شما دعوت می کنیم تا در رمزگشایی معماهای مغز به ما بپیوندید.

می‌توانید با پیوستن به کانال تلگرام انجمن، جایی که پیچیدگی‌های چندوجهی مغز و انعکاس آن در افکار و اعمال جان می‌گیرد، با ما همراه شوید. در کنار هم، شبکه های عصبی پیچیده و شگفتی های شناخت را بررسی خواهیم کرد، در حالی که به طور جمعی به دنبال کشف اسرار عمیقی هستیم که جوهر ما را شکل می دهد.


سهیل نیک

دبیر انجمن نوروساینس و علوم شناختی