کلاس درس بیمارمحور دندانپزشکی (ارتودنسی) با تدریس دکتر محمد بهناز، جلسه اول


سوالات متداول

 1. منظورتان از اینکه جلسۀ اول رایگان است چیست؟
  لینک کلاس دکتر کدخدازاده به صورت عمومی در کانال قرار داده می‌شود و همه دانشجویان و دندانپزشکان می‌توانند در این کلاس به صورت آنلاین شرکت کنند.
   
 2. هزینۀ دوره چقدر است؟ تخفیف هم دارید؟

هزینه کل دوره ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود که از دو طریق می‌توانید با تخفیف ثبت نام بکنید.

راه اول : با ثبت نام گروهی بر اساس الگوی زیر می‌توانید تخیف بگیرید.

 • ثبت نام حداقل ۵ نفر: ۱۰ درصد تخفیف برای هر نفر
 • ثبت نام حداقل ۱۰ نفر: ۱۵ درصد تخفیف برای هر نفر
 • ثبت نام حداقل ۲۰ نفر: ۲۰ درصد تخفیف برای هر نفر

راه دوم : ثبت نام از طریق تشکل‌های علمی-دانشجویی دانشکدتان شامل انجمن‌های علمی، کمیته‌های تحقیقات دانشجویی، دفتر توسعه آموزش یا دفتر استعداد‌های درخشان. در صورت ثبت نام از این طریق، ۱۰ درصد تخفیف بیشتر خواهید داشت.  

 • ثبت نام کمتر از ۵ نفر: ۱۰ درصد تخفیف
 • ثبت نام حداقل ۵ نفر: ۲۰ درصد تخفیف برای هر نفر
 • ثبت نام حدقل ۱۰ نفر: ۲۵ درصد تخفیف برای هر نفر
 • ثبت نام حداقل ۲۰ نفر: ۳۰ درصد تخفیف برای هر نفر


3. کلاس ها در چه بستری برگزار میشود؟
کلاس‌ها در بستر اسکایروم و به صورت آنلاین برگزار می‌شوند.


4. آیا به ویدیو های کلاس ها هم دسترسی خواهم داشت؟
همه جلسات کلاس‌ ضبط شده و ویدیو آن از طریق کانال اختصاصی دوره در اختیارتان قرار می‌گیرد.


5. آیا بعد از شروع کلاس ها هم میتوانم ثبت نام بکنم؟
بله. هر زمانی می‌توانید ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام، شما در کانال اختصاصی دوره عضو شده و به ویدیو جلسات قبل دسترسی خواهید داشت. همچنین در جلسات باقی مانده نیز می‌توانید به صورت آنلاین شرکت کنید.


جزئیات سرفصل‌های آموزشی دوره

جلسه اول: حفظ یا کشیدن دندان های تخریب شده  

مدرس: دکتر مهدی کدخدازاده، استاد پریو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  

جمعه ۱۳ مرداد ،ساعت ۱۰ 

محتوای کلاس به زبان استاد: یکی از چالش‌های دندانپزشکان در مواجهه با دندان‌های تخریب شده، ارزیابی مناسب سطح تخریب و تصمیم‌گیری برای حفظ یا کشیدن آن‌هاست. در این جلسه به بررسی شاخص‌های مهم و تاثیر گذار در حفظ یا کشیدن دندان‌های تخریب شده، سطح بندی تخریب‌ آن‌ها و ارائه رویکردی الگورتمیک برای درمان این دندان‌ها خواهیم پرداخت.


جلسه دوم: نگهداری یا کشیدن دندان های به شدت تخریب شده و مقایسه روش های درمانی افزایش طول تاج به منظور بازسازی این دندان ها  

مدرس :دکتر نگار کانونی ثابت، استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی تهران  

دوشنبه ۱۶ مرداد ،ساعت ۱۱  

محتوای کلاس به زبان استاد: امروزه بیماران زیادی با دندان های به شدت تخریب شده به کلینیسین ها مراجعه می کنند. تعیین امکان نگهداری دندان ها و ارائه یک طرح درمان مناسب دغدغه بسیاری از بیماران و کلینیسین ها است.  در این جلسه سعی داریم با ارائه یک گایدلاین کاربردی تصمیم گیری در خصوص نگهداری دندان های به شدت تخریب شده را تسهیل کنیم و با توجه به شرایط بالینی دندان و بیمار یک طرح درمان مناسب برای آماده سازی دندان های این بیماران قبل از درمان های پروتزی و رستوریتیو ارائه دهیم.


جلسه سوم: بافت نرم اطراف ایمپلنت  

مدرس: دکتر حوری روستا، استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی تهران 

پنج شنبه ۱۹ مرداد ،ساعت ۱۰ 

محتوای کلاس به زبان استاد: بافت نرم اطراف ایمپلنت شامل لثه، استخوان و بافت فکی هستند. بافت نرم اطراف ایمپلنت بسیار مهم است زیرا به خوبی به ایمپلنت متصل شده و ثابت نگه داشته می‌شود. هر گونه التهاب، عفونت یا نقص در بافت نرم می‌تواند منجر به عدم پذیرش چارچوب ایمپلنت شود و باعث مشکلات جدید در دهان شود.در این جلسه به این موضوع خواهیم پرداخت.


جلسه چهارم: طرح درمان برای بی دندانی ها 

مدرسین: دکتر بهزاد هوشمند، استاد بخش پریودانتیکس دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی و دکتر مهدی جوان، متخصص پروتز‌های دندانی 

جمعه ۲۰ مرداد ،ساعت ۱۰ 

محتوای کلاس به زبان استاد: درمان‌های دندانپزشکی نیازمند دید چند جانبه می‌باشند و بررسی عارضه‌های دندانی از یک جهت موفقیت کامل را به همراه نخواهند داشت. در نتیجه بررسی تمام جوانب بی دندانی و عارضه‌های دندانپزشکی برای رسیدن به طرح درمان نهایی، امری ضروری است و در موفقیت، قابل پذیرش بودن و قابل دفاع بودن آن نقش کلیدی دارد. در این جلسه سعی می‌کنیم تا جنبه‌های مختلف رسیدن به یک طرح درمان موفق را بررسی کنیم.


جلسه پنجم: مدیریت ساکت دندانی بعد از کشیدن  

مدرس: دکتر سعید مهدی پور ،استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی تهران  

جمعه ۲۷ مرداد ، ساعت ۱۰ 

محتوای کلاس به زبان استاد: یکی از مداخلات  رایج در دندانپزشکی ، کشیدن دندان بدلایل رستوریتیو یا پریودنتال است که معمولا بهترین راه جایگزینی آن از استفاده از ایمپلنت است. از آنجا که حدود ۳۰-۶۰ درصد تحلیل استخوان ساکت دندان در ۶ ماه اول رخ می دهد لذا در Socket Preservation  تلاش می کنیم تا با پیوند استخوان بلافاصله پس از کشیدن دندان، از تحلیل استخوان جلوگیری کنیم تا در آینده از نظر استتیک و فانکشنال امکان گذاشتن ایمپلنت بصورت مناسب وجود داشته باشد.


جلسه ششم: پری ایمپلنتیتیس؛ پیشگیری و عوامل موثر در بروز آن  

مدرس: دکتر محدثه حیدری، استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی تهران 

دوشنبه ۳۰ مرداد ، ساعت ۱۵ 

محتوای کلاس به زبان استاد: در سال های اخیر با توجه به شیوع گسترده درمان ایمپلنت جهت جایگزینی دندان از دست رفته، شاهد افزایش موارد پری ایمپلنتیتیس در بیماران هستیم. در این وبینار سعی بر این است که روش های تشخیص و طبقه بندی بیماری های اطراف ایمپلنت، عوامل موثر در پیشگیری از بروز آن و درمان های غیرجراحی را بررسی کنیم.


جلسه هفتم: کامپلیکیشن های ایمپلنت  

مدرس: دکتر سید محمد حسینی هوشیار، استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی تهران 

جمعه ۳ شهریور، ساعت ۱۰ 

محتوای کلاس به زبان استاد: امروزه ایمپلنت یکی از درمان های رایج مطب های دندانپزشکی است.قبل از شروع جراحی ایمپلنت ،دندانپزشک باید با تمامی کامپلیکیشن های درمان جراحی آشنایی کامل داشته باشد تا درصورت وقوع بتواند با مدیریت صحیح از آسیب به بیمار جلوگیری کند. در این ارایه سعی خواهم کرد به صورت کاربردی و جذاب تمام کمپلیکاسیون های ایمپلنت (چه عوارض ماژور مانند خونریزی شدید شریانی حین جراحی و چه عوارض مینور مانند پرفوراسیون سینوس ماگزیلا)را مورد بررسی قرار داده و مدیریت آنها را طبق آخرین اویدنس ها آموزش دهم.


جلسه هشتم: Root coverage 

مدرس: دکتر مجید شاه مرادی، استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  

دوشنبه ۶ شهریور، ساعت ۱۱ 

محتوا کلاس به زبان استاد: پوشش ریشه root) coverage) , با تکنیک های امروزی در کجا و تا چه حد میتوانیم تحلیل لثه را درمان کنیم؛ این درمان تا چه میزان قابل پیش بینی است و چه قدر ماندگاری دارد، آشنایی با برخی  تکنیک های نوین پوشش ریشه.


جلسه نهم: افزایش طول تاج با اهداف زیبایی و ملاحظات پریودنتال در درمان های استتیک  

مدرس: دکتر آناهیتا مسکوچی، استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

جمعه ۱۰ شهریور، ساعت۱۰  

محتوای کلاس به زبان استاد: انجام رستوریشن ها در نواحی قدامی برای بهبود خط لبخند با اقبال زیادی از سوی بیماران و دندانپزشکان مواجه است. انجام این درمان ها بدون توجه به شرایط پریودنتال می تواند سلامت بافت های نگهدارنده اطراف دندان را به مخاطره انداخته و علاوه بر آن نتایج نامطلوبی از نظر زیبایی ایجاد کند. بنابراین آشنایی با ملاحظات پریودنتال و درمان های افزایش طول تاج با اهداف زیبایی و موارد تجویز آن می تواند برای درمانگران کمک کننده باشد.


جلسه دهم: افزایش طول تاج با اهداف فانکشنال  

مدرس: دکتر جابر یقینی، استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی آزاد اصفهان 

دوشنبه ۱۳ شهریور، ساعت ۱۱ 

محتوای کلاس از زبان استاد: در این جلسه به فلسفه جراحی،اندیکاسیونها،کنترااندیکاسیونها و روش انجام جراحی خواهیم پرداخت.


جلسه یازدهم: تشخیص علل تحلیل لثه، طبقه بندی و گزینه های درمانی  

مدرس: دکتر مهسا سلیمانی، استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران  

جمعه ۱۷ شهریور ، ساعت ۱۰ 

محتوای کلاس از زبان استاد: در مطب و کلینیک بیماران با علل و نماهای مختلف تحلیل لثه به ما مراجعه میکنند. در جلسه ای که خواهیم داشت، علل تحلیل لثه ، نحوه راهنمایی بیمار و روش های مختلف مداخله از پیشگیری تا درمان را با هم بررسی خواهیم کرد.


جلسه دوازدهم: آموزش انواع فلپ و سوچور  

مدرس: دکتر رضا عمید، استاد بخش پریو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  

دمو به صورت آفلاین  

محتوای کلاس از زبان استاد: اصلی‌ترین مرحله آموزش و اجرای جراحی‌های داخل حفره دهان، مدیریت بافت نرم است. این مدیریت طرح برش، نوع فلپ و کنار زدن آن آغاز می‌شود و تا بخیه زدن لبه‌های زخم ادامه می‌یابد. در این برنامه با اصول برش‌ها، فلپ‌ها و بخیه‌های کاربردی در جراحی آشنا می‌شویم.


برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.