کلاس‌های درس بیمار محور دندانپزشکی، تخصص ترمیمی

200,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
فرم ثبت نام تلگرام انجمن مقایسه
کمی صبر کنید...

توضیحات اجمالی

 دوره کلاس‌های درس بیمار محور ترمیمی‌ در ۶ جلسه به همراه یک‌ جلسه هدیه، با تدریس اساتید برجسته بهترین دانشگاه‌های کشور تدوین شده است‌‌. در این دوره، در هر جلسه با رویکردی بالینی به یکی از موضوعات دندانپزشکی ترمیمی پرداخته می‌شود و با محوریت کیس‌های درمانی، بهترین رویکرد درمانی به هر یک مشکلات مطرح شده بررسی می‌گردد. با ثبت نام در این دوره،‌ شما به محتوایی ویدیویی جلسات دوم تا هفتم دسترسی خواهید داشت.

جلسه ۱: مدیریت ضایعات غیر پوسیده سرویکالی   

مدرس: دکتر سیده مهسا شیخ الاسلام، استاد ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران    

جمعه ۱ اردیبهشت، ساعت ۱۰    

محتوای کلاس به زبان استاد: امروز با بیماران زیادی مواجه هستیم که به علت درد یا حساسیت ناشی از ضایعات غیر پوسیده به دندانپزشکان مراجعه می‌کنند. از چالش‌های پیش رو در ترمیم این ضایعات، دستیابی به بیشترین استحکام باند، انتخاب بهترین متریال‌ها و تکنیک‌های موجود می‌باشد.    

در این ارائه سعی خواهیم کرد به شما روندی را آموزش دهیم که مرحله به مرحله از تشخیص تا طرح درمان در مسیری مناسب پیش بروید.    


جلسه دوم: آموزش ایزولاسیون با رابردم    

مدرس: دکتر سوگل نژادکریمی، استاد ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی    

جمعه ۸ اردیبهشت، ساعت ۱۰    

محتوای کلاس به زبان استاد: کاربرد رابردم در طی درمان‌های رستوریتیو و اندودانتیک به عنوان استاندارد مراقبتی و اساسی در بسیاری از موقعیت‌های کلینیکال در نظر گرفته می شود.    

در این ارائه سعی خواهد شد شما مخاطبین عزیز، تمام اجزای مورد نیاز برای ایزولاسیون صحیح توسط رابردم را شناخته و نحوه کاربرد آن را بیاموزید.    


جلسه سوم: اندیکاسیون استفاده از ونیر کامپوزیت    

مدرس: دکتر فریبا متوسلیان، استاد ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران    

جمعه ۱۵ اردیبهشت، ساعت ۱۰    

محتوای کلاس از زبان استاد: در این جلسه چند تصویر از دندانهای قدامی مراجعه کنندگان مختلف خدمتتان ارائه می‌شود. نظر شما را در مورد درمان جویا خواهیم شد. همه این بیماران متقاضی درمان زیبایی دندان‌های قدامی که امروزه بسیار شایع شده است می‌باشند. شما که دندانپزشک هستید و بیشتر مسئولیت حفظ سلامت دهان و دندان بیمار را دارید با در نظر گرفتن رویکرد محافظه کارانه دندانپزشکی ترمیمی نظر خود را ارائه خواهید کرد و سپس من نیز نظر و طرح درمان خود را بیان می‌کنم.    


جلسه چهارم: بایدها و نبایدهای کار با نسل‌های مختلف باندینگ    

مدرس: دکتر حسنا ابراهیمی، استاد ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی    

جمعه ۲۲ اردیبهشت، ساعت ۱۰    

محتوای کلاس به زبان استاد: سال‌هاست که تلاش‌های بسیاری برای دستیابی به باند مناسب کامپوزیت به ساختار دندانی انجام شده است. باند قابل اعتماد منجر به ریتنشن بالا و میکرولیکیج کمتر می‌شود.    

در این ارائه می‌کوشیم تا نسل‌های مختلف باندینگ را معرفی کنید و نکات کلینیکی کار با آن‌ها را در کنار هم بیاموزیم.    


جلسه ۵: راهنمای انتخاب، کاربرد و نگهداری از دستگاه‌های لایت کیور    

مدرس: دکتر زهرا شهیدی، استاد ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران    

جمعه ۲۹ اردیبهشت، ساعت ۱۰    

محتوای کلاس به زبان استاد: دستگاه‌های لایت کیور یک جزء مهم در فرایند لایت کیورینگ رزین‌ها هستند. با این وجود اهمیت این دستگاه‌ها و نحوه استفاده از آنها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. لایت کیورینگ کافی کامپوزیت‌ها برای دستیابی به خصوصیات مطلوب و ادعا شده توسط شرکت سازنده اهمیت دارد و یکی از الزامات اساسی برای موفقیت طولانی مدت ترمیم‌هاست. در اغلب موارد به سادگی گفته می‌شود رستوریشن برای x ثانیه لایت کیور شد در حالی که پروسه لایت کیورینگ رزین پیچیده تر است و فاکتورهای مشخصی در نتیجه نهایی به دست آمده تاثیر دارد. در این ارائه فاکتورهای موثر در لایت کیورینگ مناسب کامپوزیت‌ها، اصول کاربرد و نگهداری از دستگاه‌های لایت کیور را مرور خواهیم کرد.    


جلسه ۶: مدیریت پوسیدگی‌های عمیق    

مدرس: دکتر الهام طباطبایی، استاد ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شاهد    

جمعه ۵ خرداد، ساعت ۱۰    

محتوای کلاس از زبان استاد: پوسیدگی های عمیق همواره چالشی اساسی پیش روی ما دندانپزشکان است. مواجهه با پوسیدگی در هر دندان بسته به شماره دندان، عمق و وسعت پوسیدگی، علایم کلینیکی بیمار و مهارت عمل کننده متفاوت است. هدف ما از این ارائه، بررسی انواع پوسیدگی های عمیق ، نحوه مدیریت آنها و تعیین روش و مواد مناسب جهت انجام درمان‌های پوشش پالپ است.    


جلسه ۷: رویکرد به ترمیم‌های پیچیده    مدرس: دکتر محسن رضایی، استاد ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی   

جمعه ۱۲ خرداد، ساعت ۱۰ 

محتوای کلاس به زبان استاد: درمان موفق بیماران نیازمند به ترمیم‌های پیچیده، ارزیابی جامعی از اکلوژن آن‌ها را می‌طلبد. همچنین، دندان‌های دارای درمان کانال ریشه به دلیل ترمیم‌های قبلی، سایش دندان و آماده‌سازی جهت دسترسی برای درمان کانال ریشه، سطح زیادی از بافت دندان را از دست داده‌اند. رویکرد ترمیم این دندان‌ها پیچیده و مورد اختلاف است و پیش‌آگهی طولانی‌مدت آن‌ها به طور مستقیم با کیفیت ترمیم نهایی مرتبط است. در این جلسه رویکرد درمانی به تمامی این موارد پیچیده را شرح می‌دهیم   و چندین روش محافظه‌کارانه را برای حفظ اکثر دندان‌های آسیب دیده بدون استفاده از پروتز آموزش می‌دهیم.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...